Kineziotaping


Kineziotaping je oblíbená neinvazivní technika používaná v oblasti sportu, regenerace a rehabilitace. Funguje na principu ovlivnění somatosenzorického, krevního a lymfatického systému. Pomáhá při léčbě akutních i chronických potíží pohybového aparátu, poúrazových stavů, jizev a otoků.

Kineziotape je pružná bavlněná páska, která svou pružností a celkovou charakteristikou odpovídá povaze lidské kůže. Po aplikaci umožňuje rychlejší hojení tkání a ovlivňuje správnou funkci svalů. Důležitým efektem je ústup bolesti bez použití analgetik.

Specifickým nalepováním elastických pásek se pokožka zvlní, a tím je podpořen krevní oběh i lymfatický systém. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek masáže, aktivují se ozdravné procesy.

Kineziotaping je velice funkční při doléčení či udržení odblokovaného místa v uvolněném stavu. Užití kineziotapingu po úrazech výrazně urychluje léčení. Různými korekcemi odlehčují tejpy svalovou zátěž, zlepšuje se postavení svalů, kloubů a kostí.

Indikace

bolesti zad, výhřez ploténky, bolesti šlach a svalů, skolióza, spastické stavy, nestabilita kloubů, otoky, poranění svalů, šlach, vazů, karpální tunely, tenisový a golfový loket, hojení jizev, zhoršený odtok lymfy, potřeba prokrvení a stimulace

Kontraindikace

nezhojené jizvy, poraněná kůže (např. spálená pokožka), varixy, vystouplá mateřská znaménka, bradavice či jiné útvary na pokožce, kožní problémy jako lupénka, exémy, plísně apod., alergická reakce na tejp

Doporučení

Před aplikací tejpu by měla být kůže čistá, suchá, oholená, odmaštěná. Po nalepení je dobré nejméně 30 minut s tejpem zacházet opatrně. Poté je možné dělat všechny obvyklé činnosti včetně sprchování a koupání.

Cena

Aplikace tejpu v rámci individuální lekce:

1 cm pásky ……………………….. 1,- Kč,

1 cm široké pásky ………………….2,- Kč

cross tape dle velikosti ……………..5,- až 20,- Kč

Aplikace tejpu mimo lekci:

15 min .................... 200,- Kč + použitá páska

30 min ................... 350,- Kč + použitá páska

- cena je orientační, odvíjí se od spotřebované pásky a času